خبرگزاری مترجم

اولین خبرگزاری علمی ترجمه کشور

ترجمه متون آماد جزء ترجمه هایی با رنگ و بوی نظامی است.

ترجمه متون آماد دارای لغات و اصطلاحات خاصی است.

ترجمه متون این رشته را باید به مترجمی بسپاریم که در این رشته تحصیل کرده باشد.

به عنوان مثال اگر ترجمه این متون را به مترجمی بدهیم کار اصلی اش ترجمه متون عمومی است قطعا ترجمه خوبی نخواهیم داشت.

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد..

دانشگاه پذیرنده این رشته دانشگاه امام حسین و برای شاغلین در سپاه می باشد.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره این رشته بحث کنیم.

آماد

رسته آماد از جمله رسته‌های لجیستیکی نیروی زمینی می‌باشد، که در زمینه پشتیبانی پرسنل اعم از خوراک، پوشاک و تعمیر و نگهداری فعالیت دارند. در سطح گروهان، انبارهای سررشته داری توسط پرسنل درجه دار و در سطح گردان و تیپ، کارکنان رکن چهارم از بین افسران و درجه داران آماد گزینش می‌شوند. آموزش پرسنل نیز در مرآپش (مرکز آموزش پشتیبانی) تهران انجام می‌شود. گردان‌های پشتیبانی تیپ‌ها نیز عموماً توسط پرسنل آماد، کنترل و اداره می‌شود.

آماد،[۱] آمادگاری[۲] یا لجستیک (به انگلیسی: Logistics) یعنی مدیریت جریان کالا، اطلاعات یا هر نوع منابع دیگر؛ مانند انرژی یا انسان‌ها بین محل تولید یا محل موجودی تا نقطه مصرف یا مورد نیاز برای برآورده کردن نیازهای مصرفی (معمولاً در سازمان‌های نظامی). لجستیک هنر و علم به دست آوردن تولید، توزیع مواد و محصول در مکان مناسب و در مقدار مناسب است.

لجستیک شامل یکپارچه‌سازی اطلاعات، حمل و نقل، موجودی کالا، انبارداری، جابه‌جایی کالا و بسته‌بندی و در مواردی نیز شامل امنیت نیز می‌شود. لجستیک قسمتی از زنجیره تأمین است که ارزش زمان و مکان را به آن می‌افزاید. شرکت‌هایی در ایران کار لجستیک را انجام می‌دهند مثل شرکت پایگان، ایران مارکت و …

این لغت ریشه‌ای یونانی دارد و در موارد نظامی برای جابجایی جنگ‌افزار، مهمات و جیره غذایی در مواقع حرکت از مکان اصلی به سمت خط مقدم استفاده می‌شود. در زبان یونانی، رومی و امپراطوری رم شرقی، نظامیانی وجود داشتند با نام LOGISTIKAS که وظیفه مسائل مالی و تقسیم مایحتاج بر عهده آنان بوده‌است.

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد