خبرگزاری مترجم

اولین خبرگزاری علمی ترجمه کشور

ترجمه متون امنیت بین الملل جزء ترجمه های خاص محسوب می شود.

ترجمه متون امنیت بین الملل دارای لغات و اصطلاحات تخصصی است.

ترجمه این متون را باید یک مترجم خبره در این حوزه انجام دهد.

اگر ترجمه این متون را به مترجمی بدهیم که از چم و خم این رشته آگاهی نداشته باشد ترجمه را خراب خواهد کرد.

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

این رشته دانشگاه اطلاعات دانشجو می پذیرد.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره این رشته مطالعه کنیم.

امنیت بین الملل

امنیت بین‌الملل مجموعه‌ای از تدابیر و اقدامات دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی، همچون سازمان ملل متحد است که برای اطمینان از بقا و امنیت متقابل صورت می‌گیرد. این اقدامات شامل اقدام نظامی و موافقت نامه‌های دیپلماتیک همانند معاهدات و قراردادها می‌باشند. امنیت ملی و بین‌المللی همواره با یکدیگر در ارتباط هستند. امنیت بین‌الملل، امنیت ملی یا امنیت دولت در عرصه جهانی محسوب می‌شود.

با پایان جنگ جهانی دوم، یک زمینه مطالعاتی جدید که بر امنیت بین‌المللی تمرکز داشت پدید آمد. امنیت بین‌الملل به عنوان یک رشته مستقل مطالعاتی آغاز به کار کرد با این حال این رشته به عنوان یکی از زیرشاخه‌های روابط بین‌الملل محسوب می‌شود.[۱] از دهه ۱۹۵۰ تا کنون، مطالعات امنیت بین‌الملل در قلب مطالعات روابط بین‌الملل قرار داشته‌است.[۲] این رشته موضوعاتی دیگر همچون مطالعات امنیتی، مطالعات راهبردی و مطالعات صلح را پوشش می‌دهد.

روابط بین‌الملل به مطالعه روابط میان کشورها، نقش کشورهای مستقل، سازمان‌های بین دولتی، سازمانهای غیردولتی بین‌المللی، سازمان‌های مردم نهاد و شرکت‌های چندملیتی، گفته می‌شود. روابط بین‌الملل یک رشته دانشگاهی است که چون سیاست خارجی یک دولت معین را تجزیه و تحلیل و تنظیم می‌کند، می‌تواند هنجاری و اثباتی باشد. روابط بین‌الملل به عنوان یک فعالیت سیاسی از زمان مورخ یونانی، توکودیدس، آغاز و در اوایل قرن بیستم، به یک رشته دانشگاهی مجزا در داخل علوم سیاسی، تبدیل شد. با این حال روابط بین‌الملل علمی، میان رشته‌ای محسوب می‌شود.[۱]

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد