خبرگزاری مترجم

آخرین اخبار درباره ترجمه

ترجمه متون مدیریت امور شهری جزء ترجمه های خاص محسوب می شود.

ترجمه متون مدیریت امور شهری دارای لغات و اصطلاحات تخصصی است.

ترجمه این متون را باید به مترجمی بسپاریم که در این رشته تحصیل کرده باشد یا حداقل از این رشته اطلاعات خوبی داشته باشد.

به عنوان مثال اگر ترجمه این متون را به یک مترجم متون عمومی بسپاریم ترجمه خوبی نخواهیم داشت چرا که او از چم و خم این رشته آگاهی ندارد و ترجمه را خراب خواهد کرد.

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره این رشته بحث کنیم.

مدیریت امور شهری

مکن است عجيب به نظر برسد اما واقعيت اين است که “مديريت شهري” به جهت گستردگي مفاهيم دو واژه “مديريت” و “شهر” فاقد تعريفي مشخص و توافق شده است. به زبان ساده تر، شهر يکي از پيچيده ترين ساخته هاي بشر است که درآن محيط زيست ، انسان و ابزارهاي ساخته دست او، مجموعاً محيط پيچيده اي را به وجود مي آورند که هم از انسان اثر گرفته و هم بر او اثر مي گذارد . لذا اين پيچيدگي در کنار مفهوم گسترده اي چون “مديريت” منجر به اختلاف نظر در ارايه تعريف مشترک و مورد قبول از اين رشته شده است. 

دانشجويان اين رشته در طول تحصيل خود با مفاهيم گوناگوني در حوزه هاي مختلف، از شهرنشيني و شهرسازي گرفته تا جامعه شناسي و حمل و نقل آشنا خواهند شد.


باید یادآور شد که این رشته با رشته “مدیریت شهری” در گروه هنر، علیرغم شباهت های فراوان تفاوت هایی دارد از جمله این که “مدیریت امور شهری” یکی از گرایش های رشته مدیریت بوده و در گروه علوم انسانی قرار دارد لذا روح کلی حاکم بر آن، دیدگاه های علوم انسانی و علم مدیریت است در حالی که مدیریت شهری یک رشته مستقل درگروه هنر است و  با رویکردی هنری و زیباشناسانه به صورت یک رشته مستقل با مأموریت های خاص هنری تعریف شده است.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه های دارای رشته مدیریت امور شهری، معرفی سایر رشته های ارشد و دکترای مدیریت (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد