خبرگزاری مترجم

آخرین اخبار درباره ترجمه

ترجمه متون برنامه ریزی رفاه اجتماعی جزء ترجمه های خاص محسوب می شوند.

ترجمه متون برنامه ریزی رفاه اجتماعی دارای لغات و اصطلاحات تخصصی می باشند.

ترجمه این متون را باید به مترجمی بسپاریم که در این رشته تحصیلات داشته باشد

یا حداقل این رشته را به خوبی بشناسد.

سپردن ترجمه این متون به مترجم های عمومی تنها باعث خراب شدن اینگونه ترجمه ها خواهد شد.

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد و دارای پایان نامه می باشد.

در ادامه می خواهیم بیشتر درباره این رشته بحث کنیم اگر مایلید با ما همراه باشید

برنامه ریزی رفاه اجتماعی

گرایش برنامه ریزی رفاه اجتماعی، همچنان که از نامش پیداست به دنبال تربیت متخصصانی است که با شناخت مؤلفه های مؤثر بر رفاه اجتماعی و آشنایی با جوامع مرفه، تکنیک های برنامه ریزی برای حرکت به سوی چنین جوامعی را بیاموزند و در مشاغل آتی خود بکار گیرند. در واقع گرایش برنامه ریزی اجتماعی در صدد ایجاد جامعه انسانی توسعه یافته و مرفه با استفاده از اصل برنامه ریزی است.

بدیهی است که با توجه به گستردگی مفهوم “اجتماع”، قلمرو این علم وسعتی قابل توجه خواهد داشت. مثلاً در یک موضوع خاص، برنامه ریزی در هر یک از عرصه های روستایی، شهری و کشوری می تواند دستور کار یک کارشناس ارشد برنامه ریزی رفاه اجتماعی باشد. رصد نمودن مداوم تغییرات جامعه و استفاده مداوم از تحقیقات میدانی و نتایج آن، از مهمترین ویژگیهای لازم برای متخصصین این رشته است.

ضمناً با توجه به وجود رشته “برنامه ریزی اجتماعی” در مقطع کارشناسی علوم اجتماعی و تشابه نام و نزدیکی این دو رشته، باید گفت رویکرد این رشته در مقایسه با رشته “برنامه ریزی اجتماعی” تخصصی تر و البته مدیریتی تر است و فارغ التحصیلان ارشد این رشته عمدتا در مشاغل مدیریتی و یا پژوهشی در سطوح بالاتر برنامه ریزی مشغول به کار خواهند شد.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل:  برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه های دارای رشته ارشد علوم اجتماعی گرایش برنامه ریزی رفاه اجتماعی، معرفی سایر رشته های ارشد و دکتری علوم اجتماعی (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

سفارش ترجمه

لینک

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد