خبرگزاری مترجم

همه چیز درباره ترجمه

ترجمه این متون را باید به مترجمی بسپاریم که در این رشته تحصیلات داشته باشد

ترجمه متون توسعه اقتصاد روستایی جزء ترجمه های خاص محسوب می شوند.

ترجمه متون توسعه اقتصاد روستایی دارای لغات و اصطلاحات تخصصی می باشند.

یا حداقل این رشته را به خوبی بشناسد.

سپردن ترجمه این متون به مترجم های عمومی تنها باعث خراب شدن اینگونه ترجمه ها خواهد شد.

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد و دارای پایان نامه می باشد.

در ادامه می خواهیم بیشتر درباره این رشته بحث کنیم اگر مایلید با ما همراه باشید.

اقتصاد روستایی

توسعه اقتصادی كشور مستلزم توسعه روستاهاست؛ سال هاست كه بیشتر روستاهای كشور به شهرهای كوچك تبدیل شده و خدمات رفاهی و عمرانی چهره روستا را تغییر داده اند. اما روستاها باید مركز تولید بمانند و پشتوانه توسعه كشور باشند؛ از این رو لازم است نگرش ها و رویكردها در توسعه روستایی تغییر یابند.

با وجود تمام تلاش هایی كه در راستای توسعه محلی و روستایی در قالب انواع سیاست ها و پروژه ها انجام شده است اما همچنان روند ترك روستا و خالی شدن روستاها از سكنه ادامه دارد. این در حالی است كه مقصد مهاجران روستایی در شهر با چشم‌پوشی از اندكی استثنا‌ها، محلات فرودست شهری و حاشیه های شهرهاست كه با خود انواع آسیب های اجتماعی را به همراه دارد.
این درحالی است كه بهبود توزیع درآمد، افزایش مخارج دولتی در عمران روستاها، كاهش شكاف دستمزد میان شهر و روستا و همچنین سرمایه­گذاری در بخش كشاورزی می تواند به كاهش روند مهاجرت روستاییان به شهرها منجر شود.

افزایش شاخص قیمت محصولات كشاورزی و كاهش واردات محصولات كشاورزی، افزایش نرخ باسوادی، رشد اقتصادی و افزایش سطح زیركشت نیز از جمله عوامل ماندگاری روستاییان در روستا است.
همچنین افزایش اعتبارات و تسهیلات عمران و توسعه­ روستاها توسط دولت و اعطای مشوق­های لازم برای ماندگاری روستاییان در روستاها می تواند سرعت مهاجرت روستاییان را كاهش دهد.

سفارش ترجمه

منبع

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد