خبرگزاری مترجم

آخرین اخبار علمی ایران و جهان

ترجمه متون حقوق دادرسی اداری جزء ترجمه های تخصصی محسوب می شود.

ترجمه متون حقوق دادرسی اداری دارای لغات و اصطلاحات خاص است.

ترجمه این متون را باید به مترجمی بسپاریم که در این رشته تحصیل کرده باشد.

اگر ترجمه این متون را به مترجم متن های عمومی بدهیم به احتمال زیاد ترجمه را خراب خواهد کرد.

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد و دارای پایان نامه است.

اگر مایلید بیشتر درباره این رشته بدانید در ادامه همراه ما باشید.

حقوق دادرسی اداری

رشته حقوق دادرسی اداری شاخه ای از علم حقوق است که به بررسی و تحلیل دعاوی اداری می پردازد. دعاوی اداری دعاویی است كه حداقل یك طرف آن اداره یا نهاد‌ دولتی است. 

همچنانکه در رأس دادگاه‌های عمومی كه به دعاوی عادی رسیدگی می‌كنند دیوان عالی كشور قرار دارد، در رأس دادگاههای اداری نیز دیوانی به نام دیوان عدالت اداری قرار دارد كه وظیفۀ نظارت بر دادگاه‌های اداری و ایجاد وحدت رویه قضایی را بر عهده دارد.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: دانشگاه های دارای رشته حقوق دادرسی اداری، معرفی رشته های ارشد و دکتری حقوق(به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

مشاغل زیر به طور مستقیم به این رشته تحصیلی ارتباط دارد و دانش آموختگان در صورت فعالیت در این شغل بیشترین ارتباط را بین رشته تحصیلی و شغل خود برقرار خواهند کرد :

قاضی وکیل دادیار کارشناس / مشاور حقوقی سردفتر استاد دانشگاه پـژوهـــشــگـر


توجه : فارغ التحصیلان رشته حقوق برای ورود به حوزه وکالت باید پروانه رسمی وکالت دریافت کنند. به این منظور باید در آزمون وکالت که هر ساله برگزار می شود، شرکت کرده و قبول شوند.

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد