خبرگزاری مترجم

آخرین اخبار علمی ایران و جهان

ترجمه متون حقوق مالی-اقتصادی جزء ترجمه های خاص محسوب می شود.

ترجمه متون حقوق مالی-اقتصادی جزء ترجمه های خاص محسوب می شود.

ترجمه این متون را باید به مترجمی بسپاریم که در این حوزه تحصیلات داشته باشد یا حداقل اطلاعات خوبی در این زمینه داشته باشد.

اگر ترجمه این متون را به مترجم متن های عمومی بدهیم بدون شک ترجمه را خراب خواهد کرد.

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

این رشته دارای پایان نامه است.

در ادامه قصد داریم بیشتر راجع به این رشته صحبت کنیم اگر مایلید همراه ما باشید.

حقوق مالی-اقتصادی

با پيچيده تر شدن روابط اقتصادي و مالي در جهان امروز، نياز به مسائل حقوقي نيز بيش از پيش احساس مي شود و این علم حقوق است که مي تواند بايدها و نبايدها را در اين روابط تعيين کند.

در فعاليت هاي اقتصادي، پيچيدگي هاي زيادي در مورد قواعد حقوقي تجارت بين الملل، واردات و صادرات، مشکلات حقوق مالياتي، فعاليت هاي بانکي و بيمه و … وجود دارد که علم حقوق اقتصاد مي تواند به حل آنها بپردازد. لذا اين رشته به صورت تخصصي به اين حوزه مي پردازد.


در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه های دارای رشته حقوق اقتصادی، معرفی سایر گرایشهای ارشد و دکتری حقوق(به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

مشاغل زیر به طور مستقیم به این رشته تحصیلی ارتباط دارد و دانش آموختگان در صورت فعالیت در این شغل بیشترین ارتباط را بین رشته تحصیلی و شغل خود برقرار خواهند کرد :

قاضی وکیل دادیار کارشناس / مشاور حقوقی سردفتر استاد دانشگاه پـژوهـــشــگـر

کارشناس گمرک


توجه : فارغ التحصیلان رشته حقوق برای ورود به حوزه وکالت باید پروانه رسمی وکالت دریافت کنند. به این منظور باید در آزمون وکالت که هر ساله برگزار می شود، شرکت کرده و قبول شوند.

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد