خبرگزاری مترجم

اولین خبرگزاری علمی ترجمه کشور

ترجمه متون دیپلماسی و سازمان های بین المللی جزء ترجمه های دشوار است.

ترجمه متون دیپلماسی و سازمان های بین المللی دارای لغات و اصطلاحات تخصصی است.

ترجمه این متون را باید به مترجمی بسپاریم که در این رشته تخصص داشته باشد و اگر ترجمه این متون را به مترجمی بدهیم که تخصصش ترجمه متون عمومی است قطعا ترجمه را خراب خواهد کرد.

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد و دارای پایان نامه است.

در ادامه قصد داریم بیشتر درباره این رشته بحث کنیم اگر مایلید ما را دنبال کنید.

دیپلماسی و سازمان های بین المللی

اقع شد و به سرعت رشد یافت. در این شاخه از علوم سیاسی، دیپلماسی تعامل با سازمانهای بین المللی مد نظر بوده و هدف، تربیت متخصصینی است که ضمن آشنایی با مواضع ایران در سازمانهای بین المللی، نسبت به مسایل روز و تحولات بین المللی درک درستی داشته باشند.

زمانی که سخن از سازمانهای بین المللی در میان است، منظور طیف وسیعی از سازمانها اعم از دولتی و غیر دولتی در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، حقوقی و زیست محیطی است و به همین جهت در این رشته تحصیلی، دانشجویان پس از طی کردن واحدهای الزامی پایه، موظف به انتخاب دو گرایش از 6 گرایش موجود در این رشته هستند.

هر کدام از این گرایش ها ارتباط سازمانهای بین المللی را با یکی از مفاهیم اساسی حقوق، محیط زیست و … بررسی کرده و 8 واحد درسی را شامل می شوند . لذا جمعاً 16 واحد در این بخش ارایه خواهد شد. 

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل:  برنامه درسی (سرفصل) و تعداد واحدها، دانشگاه های دارای رشته ارشد دیپلماسی و سازمانهای بین المللی، معرفی سایر گرایشهای ارشد و دکتری
علوم سیاسی (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

سفارش ترجمه

لینک

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد