خبرگزاری مترجم

آخرین اخبار درباره ترجمه

ترجمه متون ریززیست فناوری جزء ترجمه های خاص محسوب می شود.

ترجمه متون ریززیست فناوری دارای لغات و اصطلاحات خاصی است.

ترجمه این متون را باید به یک مترجم خاص که در این حوزه تحصیلات داشته باشد بسپاریم.

به عنوان مثال اگر این متون را به یک مترجم متن های عمومی بدهیم ترجمه خوبی از کار در نخواهد آمد.

چرا که این مترجم به چم و خم این رشته آگاهی ندارد و ترجمه را خراب می کند.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره این رشته بحث کنیم

ریززیست فناوری


نانو بيوتكنولوژي به ساخت ابزار هاي جديد جهت مطالعه سيستم هاي بيولوژيك در مقیاس نانو گفته مي شود.

فناوری نانو ، چنانکه از نام آن برمی‌آید با اجسامی به ابعاد نانومتر سروکار دارد. فناوری نانو در سه سطح قابل بررسی است: مواد ، ابزارها و سیستمها. در حال حاضر در سطح مواد ، پیشرفتهای بیشتری نسبت به دو سطح دیگر حاصل شده است. موادی را که در فناوری نانو بکار می‌روند، نانو ذره نیز می‌نامند.

پیشرفت در زمینه نانو فناوری نیازمند درک وقایع زیستی در سطح نانو است . استفاده از فناوری نانو در علوم زیستی به تولد گرایش جدیدی از این فناوری یعنی نانو بیوتکنولوژی منجر شده است.

نانو بیوتکنولوژی به ما اجازه می دهد تا اجزا و ترکیبات را داخل سلول ها قرار داده و مواد جدیدی را با استفاده از روش های جدید، توسط خود سلول و بدون نیاز به ابزارهای خاص بیرونی بسازیم.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه های دارای رشته ارشد ریز زیست فناوری، معرفی سایر رشته های ارشد زیست سلولی مولکولی و دکتری بیوتکنولوژی (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

لینک خروجی

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد