خبرگزاری مترجم

آخرین اخبار درباره ترجمه

ترجمه متون علوم زمین جزء ترجمه های خاص محسوب می شوند.

ترجمه متون علوم زمین دارای لغات و اصطلاحات تخصصی هستند.

ترجمه این متون را باید به یک مترجم خبره بسپاریم.

اگر به عنوان مثال ترجمه این متون را به مترجم متن های عادی بسپاریم به احتمال زیاد ترجمه خراب خواهد شد.

چرا که این مترجم از چم و خم این رشته آگاهی نداشته و ترجمه را خراب خواهد کرد.

این رشته دارای گرایش هایی چون پترولوژی، زمین شناسی اقتصادی، زمین ساخت (تکنوتیک)، آّب زمین شناسی، چینه نگاری و دیرینه شناسی، رسوب شناسی و سنگ شناسی رسوبی، زمین شناسی نفت، زمین شناسی مهندسی، زمین شناسی زیست محیطی، زمین شیمی و سنجش از دور زمین شناختی می باشد.

در ادامه ما را دنبال کنید تا بیشتر درباره این رشته بحث کنیم.

علوم زمین

علوم زمین به همهٔ دانش‌هایی که به سیارهٔ زمین مربوطند، گفته می‌شود.[۱] دانش‌هایی که به شناخت زمین کمک می‌کنند عبارتند از: فیزیک، زمین‌شناسی، جغرافیا، هواشناسی، ژئوفیزیک، ریاضی، هندسه، شیمی و زیست‌شناسی. هدف این دانش‌ها کمک به انسان در شناخت بهتر لایه‌های زمین است.

زمین سومین سیارهٔسامانهٔ خورشیدی است که در فاصلهٔ۱۴۹,۶۰۰,۰۰۰کیلومتری از ستارهٔخورشید قرار دارد. از نظر واژه شناسی ایرانی، زم یکی از فرشتگان دین زرتشت بوده‌است که با پسوند «ین» زمین را به وجود آورده‌است.[۳۰] این سیاره چگال‌ترین و از نظر بزرگی پنجمین سیاره از هشت سیارهٔ سامانهٔ خورشیدی است. همچنین در میان چهار سیارهٔ سنگی گردان به دور خورشید (تیر، ناهید، زمین و مریخ) زمین بزرگترین آن‌ها است. گاهی از آن با نام‌های جهان و سیارهٔ آبی نیز یاد می‌شود.[۳۱] نام لاتین آن Terra است.[یادداشت ۷] در سامانهٔ خورشیدی، فاصلهٔ زمین تا خورشید بین فاصلهٔ زهره (یا ناهید) تا خورشید و فاصلهٔ مریخ (یا بهرام) تا خورشید است. زمین جزو سیارات داخلی سامانهٔ خورشیدی به‌شمار می‌آید.

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد