خبرگزاری مترجم

اولین خبرگزاری علمی ترجمه کشور

ترجمه متون علوم قرآن جزء ترجمه های خاص محسوب می شوند.

ترجمه متون علوم قرآن دارای لغات و اصطلاحات تخصصی می باشند.

ترجمه این متون را باید به مترجمی بسپاریم که در این رشته تحصیلات داشته باشد

یا حداقل این رشته را به خوبی بشناسد.

سپردن ترجمه این متون به مترجم های عمومی تنها باعث خراب شدن اینگونه ترجمه ها خواهد شد.

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد و دارای پایان نامه می باشد.

در ادامه می خواهیم بیشتر درباره این رشته بحث کنیم اگر مایلید با ما همراه باشید

علوم قرآن و حدیث

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، حدود ۴۰۰ رشته در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور و در شاخه‌های هنرهای سنتی، علوم انسانی، زبان‌های خارجی، ریاضی و فنی و رشته‌های علوم تجربی در دانشگاه‎ها تدریس می‌شوند.
در حدود ۸۰ رشته از این تعداد در حوزه علوم انسانی است که محدوده‌ای از آن‌ها هم اختصاص به رشته‌های معارفی دانشگاه‌ها دارد. در این مجال قصد داریم رشته‌ای را برای علاقه‌مندان به تحصیل رشته‌های قرآنی معرفی کنیم که می‌توان آن را مادر رشته‌های دیگر قرآنی دانست؛ «رشته علوم قرآن و حدیث».
پیشینه
قرآن کریم و احادیث را می‌توان سرچشمه و منابع علوم گوناگون اسلامی دانست که غالباً در همه فرقه‌های اسلامی به‌عنوان اصلی‌ترین منبع شناخت معارف و آموزه‌های دینی شناخته می‌شوند.
مطالعه و بررسی این منابع از صدر اسلام تاكنون از مهم‌ترین دانش‌های دینی محسوب می‌شده است. تفسیر قرآن كریم، جمع‌آوری و صحت روایات، تاریخ قرآن كریم، احادیث و … از جمله موضوعاتی است که همواره مورد مطالعه دانشمندان اسلامی بوده است و سابقه‌ای به قدمت عمر اسلام دارد.
این دانش با تأسیس دانشگاه، برای نخستین بار به‌صورت رشته دانشگاهی در سال ۱۳۱۳ در دانشکده معقول و منقول (دانشکده الهیات امروزی) دانشگاه تهران تدریس شد و امروزه نیز در دانشگاه‌های دیگر تدریس می‌شود. این رشته در دانشگاه بیشتر با محوریت بررسی‌های تاریخی و علوم حاشیه‌ای در حوزه قرآن و حدیث شكل گرفته است.
محوریت
این رشته با محوریت بررسی‌های تاریخی و علومی شكل گرفته و به بررسی مسائل محتوایی و شكلی حوزه قرآن و حدیث پرداخته می‌شود و موضوعاتی نظیر تفسیر قرآن، روش‌های فهم قرآن، تاریخ قرآن و احادیث، روش‌های بررسی صحت اسناد روایات و … پیگیری می‌شود.

سفارش ترجمه

لینک

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد