خبرگزاری مترجم

اولین خبرگزاری علمی ترجمه کشور

ترجمه متون علوم و مهندسی آب توسط ما انجام می شود.

ترجمه متون علوم و مهندسی آب دارای ویژگی های خاصی است.

این متون دارای لغات و اصطلاحاتی هستند که فقط مترجم خبره در این زمینه می تواند از پس ترجمه آنها بر آید.

مثلا اگر ترجمه این متون را به یک مترجم عمومی بسپاریم ترجمه خوبی نخواهیم داشت.

این رشته همچنین دارای گرایش هایی چون آبیاری و زهکشی، سازه های آبی، منابع آب، هواشناسی کشاورزی و مدیریت و برنامه ریزی منابع آّب است.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر راجع به این رشته صحبت کنیم.

علوم و مهندسی آب

رشته علوم و مهندسی آب، جایگزین رشته مهندسی کشاورزی- آب در دانشگاه ها شده که از طریق کنکور سراسری در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی دانشجو می پذیرد.

رشته علوم و مهندسی آب دارای ۱۳ خوشه تخصصی و در هر خوشه بین ۲۲ تا ۲۴ واحد درسی گنجانده شده که دانشجو می تواند به صورت کاملا اختیاری و بنا به علاقه خود و شرایط و امکانات دانشگاهی که در آن تحصیل می کند، یکی از این خوشه ها را انتخاب کند.

این خوشه ها شامل: خوشه آبیاری و زهکشی، سازه های آبی، مدیریت منابع آب، هواشناسی کشاورزی، آب فناوری اطلاعات، آب و مهندسی محیط زیست، آب و کشاورزی، آب و توسعه، آب و اقتصاد، آب و حکمرانی، آب و حقوق، آب و مهندسی سیستم و همچنین مهندسی آثار و سازه های تاریخی آبی می باشند.
 دانشجویانی که در مقطع کارشناسی رشته علوم و مهندسی آب پذیرفته می شوند در طی دوره چهارساله تحصیل خود مجموعا ۱۴۰ واحد درسی را گذرانده که ۲۲ واحد آن عمومی، ۲۴ واحد درس های علوم پایه، ۵۹ واحد درسی تخصصی رشته است. همچنین می بایست حداقل ۱۵ واحد و حداکثر ۲۴ واحد درسی از خوشه انتخابی و بین پنج تا ۱۴ واحد درس های انتخابی رشته را در کنار 6 واحد کارورزی بگذرانند.

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد