خبرگزاری مترجم

اولین خبرگزاری علمی ترجمه کشور

ترجمه متون علوم و مهندسی جنگل دارای ویژگی های خاصی هستند.

ترجمه متون علوم و مهندسی جنگل را باید به مترجم خبره در این زمینه بسپاریم.

این متون دارای ویژگی های خاص هستند به این معناست که دارای لغات و اصطلاحات خاصی می باشند که فقط یک مترجم آگاه از این رشته می تواند آن متون را ترجمه کند.

این رشته همچنین دارای گرایش هایی چون مدیریت جنگل، علوم زیستی جنگل، عمران و بهره برداری جنگل است.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر راجع به این رشته آگاه شویم.

علوم و مهندسی جنگل

ایران، اگر چه از نظر ذخایر منابع طبیعی نظیر نفت، گاز، برخی سنگهای معدنی و … جزء چند کشور برتر جهان است اما از نظر سطح زیر پوشش جنگلها بنا به اطلاعات موجود در ویکی پدیا در سال 2007 در رتبه 48 ام دنیا قرار داشته است. این واقعیت، ضرورت محافظت از سرمایه گرانبهای جنگل را در ایران نشان می دهد.

اهمیت این موضوع وقتی بیشتر روشن می شود که بدانیم نزیک به یک چهارم وسعت کشور را بیابانها تشکیل داده و از این رو کشور ما با مشكل مهم و حياتي فرسايش خاك نیز رو به روست؛ چرا که اين فرسايش، مشكلات اقتصادي بسياري را در كانون‌هاي بحراني كشور ايجاد كرده و تنها راه مبارزه با آن، احياي پوشش گياهي مناطق بحراني و حفظ و صيانت از جنگل‌ها است که این کار وظیفه متخصصین جنگلداری است.

رشته علوم و مهندسی جنگل مجموعه‌ای از علوم و فنون است که برای شناخت جوامع مختلف جنگلی و آگاهی از کیفیت و کمیّت آنها، تربیت، پرورش و بهره‌برداری مستمر از تولیدات جنگلی، روش‌های مختلف قطع و حمل درختان قطع شده، جاده‌سازی درجنگل و مهمتر از همه، حفاظت،‌ احیا و توسعه مناطق جنگلی به عنوان تعدیل و تنظیم کننده شرایط آب و هوایی و خاکی و منبع تولید کننده چوب به کار گرفته می‌شوند. کاهش فرسایش خاک، فراهم ساختن زیستگاه‌های حیات وحش و تعبیه چراگاه برای دامها به منظور کاهش فشار وارده بر بافت گیاهی جنگل از مهمترین وظایف متخصص جنگلداری است.

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد