خبرگزاری مترجم

آخرین اخبار درباره ترجمه

ترجمه متون فقه و حقوق خصوصی جزء ترجمه های خاص محسوب می شوند.

ترجمه متون فقه و حقوق خصوصی دارای لغات و اصطلاحات تخصصی می باشند.

ترجمه این متون را باید به مترجمی بسپاریم که در این رشته تحصیلات داشته باشد

یا حداقل این رشته را به خوبی بشناسد.

سپردن ترجمه این متون به مترجم های عمومی تنها باعث خراب شدن اینگونه ترجمه ها خواهد شد.

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد و دارای پایان نامه می باشد.

در ادامه می خواهیم بیشتر درباره این رشته بحث کنیم اگر مایلید با ما همراه باشید

فقه و حقوق خصوصی

کارشناسی ارشد فقه و حقوق خصوصی با هدف تربیت و پرورش اساتید برای دانشگاه ها و موسسات تدریس می شود و علاقه مندان انتخاب رشته ارشد فقه و حقوق خصوصی پس از قبولی در آزمون می توانند در این دوره آموزشی شرکت نموده و ادامه تحصیل نمایند .این رشته پژوهشگران و محققان مورد نیاز مراکز علمی و پژوهشی را تربیت نموده و تامین  می نماید .هم چنین فارغ التحصیلان این رشتته می توانند در دستگاه های قضایی کشور به قضاوت بپردازند . قوانین کشور پس از انقلاب اسلامی دچار تغییر و تحولات بسیاری گردید . ریشه و اصل قوانین جمهوری اسلامی ایران فقه شیعه و قواعدی می باشد . که امروزه  عنوان آن قواعد فقه می باشد و با این نام شناخته می شود .

رشته فقه و حقوق خصوصی در مقطع کارشناسی ارشد دارای 4 نیم سال تحصیلی در دو سال یا 6 نیم سال تحصیلی در 3 سال (حداکثر) می باشد و دانشجویان باید  32 واحد درسی با پایان نامه خود را گذرانده تا بتوانند در این رشته فارغ التحصیل شوند.برای ورود به رشته فقه و حقوق خصوصی در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان باد دوره کارشناسی فقه و حقوق اسلامی ، حقوق و فقه و مبانی حقوق را دانشگاه های کشور گذرانده باشند یا معادل مدرک آن را از دانشگاه های خارج از کشور دریافت نموده باشند و  همچنین در آزمون و مصاحبه ورودی این رشته پذیرفته شوند. دروس امتحانی دوره کارشناسی ارشد فقه و حقوق خصوصی به شرح زیر است :

فقه تخصصی (ضریب 3 ) ، اصول فقه ( ضریب 3 ) ، حقوق مدنی ( ضریب 2) ، حقوق تجارت (ضریب 2 ) ، ادبیات عرب (ضریب 2 ) .

دروس اصلی این رشته که پس از  انتخاب رشته ارشد فقه و حقوق خصوصی در ترم های مختلف باید گذرانده شوند  عبارتند از :

فقه ( 1، 2، 3 ، 4)، اصول فقه (4،3،2،1) ، قواعد فقه مدنی ، حقوق مدنی (1، 2) ، حقوق تجارت ، حقوق بین الملل خصوصی ، حقوق تجارت بین الملل

سفارش ترجمه

لینک

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد