خبرگزاری مترجم

آخرین اخبار درباره ترجمه

ترجمه متون فیزیک جزء ترجمه های خاص محسوب می شوند.

ترجمه متون فیزیک دارای لغات و اصطلاحات تخصصی هستند.

ترجمه این متون را باید به مترجم خبره در این حوزه سپرد.

اگر ترجمه این متون را به مترجم متن های عمومی بسپاریم به احتمال زیاد ترجمه خوبی نخواهیم داشت و دلیل آن هم این است که این افراد به علت آگاهی سطحی که از زبان انگلیسی دارند نمی توانند ترجمه خوبی ارائه دهند.

این رشته دارای گرایش هایی چون فیزیک ماده چگال، فیزیک پلاسما، فیزیک هسته ای، ذرات بنیادی و نظریه میدان ها، نجوم و اخترفیزیک، فیزیک آماری و سامانه های پیچیده، گرانش و کیهان شناسی، اپتیک و لیزر می باشد.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره این رشته آشنا شویم.

فیزیک

فیزیک (به زبان یونانی φύσις، طبیعت و φυσικῆ، دانش طبیعت) علم مطالعهٔ خواص طبیعت است. این علم را عموماً علم ماده (Matter) و حرکت و رفتار آن در فضا و زمان می‌دانند. این ماده می‌تواند از ذرات زیراتمی تا کهکشان‌ها و اجرام بسیار بزرگ آسمانی باشد. فیزیک از مفاهیمی مانند انرژی، نیرو، جرم، بار الکتریکی، جریان الکتریکی، میدان الکتریکی، الکترومغناطیس، فضا، زمان، اتم و نورشناسی استفاده می‌کند. اگر بطور وسیع‌تر سخن بگوییم، هدف اصلی علم فیزیک بررسی و تحلیل طبیعت است و همواره این علم در پی آن است که رفتار طبیعت را در شرایط گوناگون درک و پیش‌بینی کند.

فیزیک یکی از قدیمی‌ترین رشته‌های دانشگاهی است و شاید قدیمی‌ترین مبحث آن را بتوان نجوم و اخترشناسی نامید. مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد هزاران سال پیش از میلاد مسیح، اقوامی همچون سومری‌ها و همچنین اقوامی در مصر باستان و اطراف سند، تحقیقات و درک پیشگویانه‌ای (گمانه‌زنی‌هایی) از حرکت خورشید، ماه و ستارگان داشته‌اند.[۱]

عزیزانی که نیازمند ترجمه هستند به لینک زیر مراجعه نمایند.

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد