خبرگزاری مترجم

اولین خبرگزاری علمی ترجمه کشور

ترجمه متون مهندسی انرژی های تجدیدپذیر جزء ترجمه های خاص محسوب می شود.

ترجمه متون مهندسی انرژی های تجدیدپذیر دارای لغات و اصطلاحات خاص خود است.

ترجمه این متون را باید از یک مترجم خبره در این حوزه انتظار داشت نه از یک مترجم عمومی که از چم و خم این رشته آگاهی لازم را ندارد.

در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر این رشته را بشناسیم.

مهندسی انرژی های تجدیدپذیر

انرژِی های تجدید پذیر یا برگشت پذیر به انواعی از انرژی می‌گویند که بر خلاف انرژی‌های تجدیدناپذیر قابلیت بازگشت مجدد را به طبیعت دارند. (نظیر باد، خورشید، زمین گرمایی، برق آبی، زیست توده، هیدروژن، اقیانوسی و ….). در سال‌های اخیر با توجه به این که منابع انرژی تجدید ناپذیر رو به اتمام هستند، این منابع مورد توجه قرار گرفته‌اند. مهندسی انرژی‌های تجدیدپذیر از علوم نوپایی است که در سال های اخیر به دلیل کاربردهای وسیع و متنوعی که انرژی های تجدیدپذیر در پاسخ به نیازهای هر جامعه ای دارد، به سرعت رو به گسترش است. 

دانشجویان رشته ارشد مهندسی انرژی های تجدیدپذیر در زمینه های مختلفی از جمله طراحی سیستمهای انرژی، سیستمها و ممیزی انرژی، منابع و مصارف، تبدیل و ذخیره سازی انرژی و حفاظت از محیط زیست، مهارت کسب می کنند. هدف اصلی رشته مهندسی انرژی های تجدیدپذیر تربیت متخصصانی با دانش و تجربیات لازم برای پژوهش و آموزش در زمینه‌های مختلف انرژی های نوین و تجدیدپذیر وتوان تولید دانش فنی و کاربرد آن در جنبه‌های مختلف مهندسی انرژی های تجدیدپذیر می باشد. 

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور ارشد و نیز افرادی که در بازار کار به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحدهای رشته ارشد مهندسی انرژی های تجدید پذیر، دانشگاه های دارای رشته ارشد انرژیهای تجدیدپذیر، معرفی سایر گرایشهای ارشد مهندسی هسته ای، معرفی گرایش های دکترای مهندسی هسته ای (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی)، بازارکار، وضعیت استخدام و آینده شغلی رشته کارشناسی ارشد مهندسی انرژی های تجدیدپذیر ارایه می شود.

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد