خبرگزاری مترجم

اولین خبرگزاری علمی ترجمه کشور

ترجمه متون مهندسی سیستم های انرژی دارای لغات تخصصی هستند.

ترجمه متون مهندسی سیستم های انرژی را باید به مترجم خبره در این حوزه بسپاریم.

این رشته دارای گرایش هایی چون تکنولوژی انرژی، انرژی و محیط زیست و سیستم های انرژی است.

ترجمه این متون را باید به مترجم خبره در این حوزه بسپاریم در غیر اینصورت ترجمه خوبی نخواهیم داشت.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر راجع به این رشته بحث کنیم.

مهندسی سیستم های انرژی

به عنوان یک تعریف کلی مهندسی انرژی مجموعه ای است شامل دروس نظری و عملی برای تربیت کارشناسان نخبه برای طراحی توسعه مدیریت و بهره برداری از سیستم های استخراج  فراورش تبدیل انتقال توزیع ومصرف انرژی.

همچون اکثر رشته های مهندسی این رشته نیز بر پایه ی دروس ریاضی و فیزیک استوار است که با مقایسه ی واحد های ارائه شده در این رشته می توان فهمید که بیشرین مطابقت را با رشته های مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی دارد.

باتوجه به اینکه رشته کارشناسی مهندسی انرژی به تازگی در کشور تاسیس شده، لازم میبینیم برای آشنایی بیشتر توضیحاتی در رابطه تاریخچه آن ارائه شود.

رشته ی مهندسی انرژی باتوجه به افزایش قیمت حامل های انرژی و ضرورت تربیت نیروی متخصص در زمینه های مختلف ان از دهه ی1970 میلادی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی امریکا و کشور های بزرگ عضو اتحادیه اروپا و برخی کشور های شرق آسیا آغاز شد.

که بعدها به ناچار همه کشور ها باتوجه به محدودیت در منابع انرژی نیاز به وجود افراد متخصص در زمینه های مختلف انرژی از قبیل اکتشاف منابع جدید انرژی و حفظ منابع موجود و…. را در بخش های مختلف احساس کردند.

در ایران نیز  دانشگاه علوم تحقیقات تهران و بعد از ان دانشگاه صنعتی شریف در دهه ی 1370 خورشیدی اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد کردند که رشته مهندسی انرژی به عنوان یکی از گرایش های رشته مهندسی مکانیک مطرح شد.

دانشگاه صنعتی امیر کبیر در سال 1394 خورشیدی اقدام به تاسیس دانشکده مهندسی انرژی کرد و از طریق آزمون سراسری نخستین دانشجویان کارشناسی را پذیزفت.

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد