خبرگزاری مترجم

آخرین اخبار درباره ترجمه

ترجمه متون مهندسی عمران توسط مترجمین ما برای شما انجام می شود.

ترجمه متون مهندسی عمران دارای ویژگی های خاصی است.

این رشته دارای لغات و اصطلاحات تخصصی است که فقط یک مترجم خبره در این حوزه می تواند از پس ترجمه آنها بر بیاید.

از اینرو باید کار را به کاردان بسپاریم تا ترجمه خوبی داشته باشیم.

این رشته دارای گرایش هایی چون سازه، زلزله، ژئوتکنیک، راه و ترابری، مدیریت منابع آّب، آب و سازه های هیدرولیکی، سواحل، بنادر و سازه های دریایی، حمل و نقل، مدیریت ساخت و محیط زیست می باشد.

این رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر از این رشته صحبت کنیم.

مهندسی عمران

رشته عمران مهندسی عمران یکی از شاخه‌های مهندسی است، که به طراحی، نگهداری و ساخت سازه‌های مصنوعی شامل جاده‌ها، پل‌ها، کانال‌ها، سدها و ساختمان‌ها می‌پردازد. از لحاظ قدمت، مهندسی عمران پس از مهندسی جنگ، دومین نظام مهندسی به‌شمار می‌آید و امروزه مهندسی عمران، حد واصل مهندسی نظامی و مهندسی غیرنظامی محسوب می‌گردد. مهندسی محیط زیست، مهندسی ژئوتکنیک، ژئوفیزیک، ژئودزی، مهندسی حمل و نقل، علوم زمین، علوم جوی، مهندسی قانونی، مهندسی شهری، مهندسی هیدرولیک، علم مواد، مهندسی سازه‌های دریایی، مدیریت سواحل، نقشه‌برداری و مهندسی سازه از جمله شاخه‌های علمی هستند که به بهبود پروژه های مهندسی عمران کمک می کنند.

لئونارد اویلر تئوری کمانش ستون‌ها را کشف نمود.

آغاز فعالیت‌های مهندسی عمران احتمالاً بین ۴۰۰۰ تا ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح و در مصر باستان و میان‌رودان بوده‌است. هنگامی که انسان‌ها زندگی عشایری را رها کردند؛ نیاز به ساخت‌وساز جهت تأمین سرپناه پدید آمد. در همان زمان گسترش حمل‌ونقل به نحو فزاینده‌ای اهمیت یافت و به اختراع چرخ و همچنین آغاز دریانوردی منجر شد.تا پیش از دوران مدرن، تفاوت واضحی بین مهندسی عمران و معماری وجود نداشت؛ و اغلب از این دو عنوان به جای یک‌دیگر استفاده می‌شد.

سفارش ترجمه


موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد