خبرگزاری مترجم

آخرین اخبار علمی ایران و جهان

ترجمه متون مهندسی هوا فضا جزء آن دسته از ترجمه های خاص محسوب می شود.

ترجمه متون مهندسی هوا فضا کار هر کسی نیست.

برای ترجمه این متون نیازمند یک مترجم خبره که در این حوزه تحصیلات داشته باشد هستیم.

به عنوان مثال شخصی که در رشته ای مثل کشاورزی تحصیل می کند نمی تواند متون هوا فضا را ترجمه کند.

چرا که علم این کار را ندارد و ترجمه را از بین خواهد برد.

این رشته دارای گرایش هایی چون جلوبرندگی، دینامیک پرواز و کنترل، سازه های هوایی، آیرودینامیک، مهندسی فضایی، صلاحیت های پروازی، فناوری ماهواره می باشد.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با این رشته آشنا شویم.

مهندسی هوا فضا

مهندسی هوافضا شاخه‌ای است از مهندسی مکانیک که به بررسی اجسامی که در هوا حرکت می‌کنند می‌پردازد؛ مانند طراحی هواپیما، فضاپیما، ماهواره، ماهواره برها و موضوعات وابسته، طراحی خودروهای کم مصرف و تجهیزات خاص نفت و گاز و سیستم‌های تولید توان و نیروگاهی.

این رشته مهندسی به‌طور کلی به دو بخش اصلی هوانوردی و کیهان‌نوردی که تا حدودی با یکدیگر همپوشانی دارند، تقسیم می‌شود و کیهان نوردی بحث داغی در جهان دارد

وسایل نقلیه هوایی در شرایط جوی مختلفی پرواز می‌کنند و نیروها و فشارهای متفاوتی بر اجزای آن‌ها وارد می‌شود. در نتیجه این وسایل نقلیه با در نظر گرفتن تکنولوژی‌ها و علوم مهندسی متنوعی شامل آیرودینامیک، پیشرانش، اویونیک، علم مواد و تحلیل سازه‌ها طراحی و ساخته می‌شوند. مهندسی هوافضا مجموعه‌ای از علوم مهندسی ذکر شده می‌باشد و به دلیل پیچیدگی و تنوع موضوعات، مهندسین هوافضا در یکی از زمینه‌ها متخصص می‌شوند.

مهندسی هوافضا یکی از پیشروترین زمینه‌های پژوهشی است و بودجه‌های کلان نظامی و غیرنظامی که صرف این رشته می‌شود زمینه‌های پیشرفت و جهش در دیگر رشته‌های دانش و مهندسی را فراهم ساخته‌است. این مهندسی دانشی راهبردی است که در آن از دانشهای دیگر مانند مکانیک، متالورژی، علوم رایانه، مهندسی عمران و الکترونیک بهره‌گیری می‌شود.

سفارش ترجمه


موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد