خبرگزاری مترجم

آخرین اخبار علمی ایران و جهان

ترجمه متون مهندسی پزشکی توسط ما انجام می شود.

ترجمه متون مهندسی پزشکی دارای اصطلاحات و لغات تخصصی هستند.

برای ترجمه این متون به مترجم خبره در این حوزه نیاز داریم.

به عنوان نمونه نباید ترجمه این متون را به یک مترجم عمومی سپرد.

چرا که این مترجم با توجه به عدم آگاهی از چم خم رشته مورد نظر ترجمه خوبی ارائه نخواهد کرد.

این رشته دارای گرایش هایی چون بیومواد و مهندسی بافت است.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر راجع به این رشته اطلاعات کسب کنیم.

مهندسی پزشکی

مهندسی پزشکی یا مهندسی زیست پزشکی (به انگلیسی: Biomedical engineering) به دنبال ایجاد ارتباط منطقی بین علوم مهندسی و دانش پزشکی می‌باشد.

تا قبل از قرن بیستم میلادی تشخیص و درمان در زمان بیماری بر اساس بررسی حالات بیمار، مطالعه سندرم‌ها و عارضه‌های مربوط و ارائه مجموع‌های از روش‌های شناخته شده مبتنی بر تجویز دارو یا اعمال برخی عمل‌های جراحی صورت می‌گرفت. اما در اوایل قرن بیستم و در اوج آن در دهه‌های ۳۰ و ۴۰ مفهوم جدیدی در پزشکی مطرح گردید. بر این اساس، ساختار بدن انسان به مشابه یک نظام بسیار هماهنگ مهندسی فرض و بیماری به عنوان عامل بی‌نظمی در این ساختار مطرح گردید. به این ترتیب دانشی به عنوان مهندسی پزشکی بنیان‌گذاری شد که حوزه فعالیت آن مطالعه ساختار بدن انسان به صورت سیستمیک، کشف قوانین فیزیکی و معادلات ریاضی حاکم بر اجزاء سیستم، فهم اندرکنش بین آنها، مدل‌سازی این فرایندها و بررسی تأثیر بیماری بر روی این ساختار منظم و به تبع آن ارائه روش‌های تشخیصی و درمانی مفیدتر برای بهبود بیماری‌ها بود.

در مهندسی پزشکی با تلفیقی از علوم مهندسی برطرف کردن نیازهای پزشکی در زمینه ساخت و نگهداری تجهیزات و نیز ساخت ابزارهای پزشکی برای کاربردهای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها مد نظر می‌باشد. این رشته کاربرد علوم فنی و مهندسی است در یاری‌رساندن به پزشکان در تشخیص و درمان بیماری‌ها.

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد