خبرگزاری مترجم

آخرین اخبار درباره ترجمه

ترجمه متون نانوبیوممتیک (نانوزیست الهام) جزء ترجمه های خاص به حساب می آید.

ترجمه متون نانوبیوممتیک (نانوزیست الهام) دارای لغات و اصطلاحات خاصی می باشد.

این متون را باید به یک مترجم خبره سپرد که از چم و خم این رشته آگاهی داشته باشد.

به عنوان مثال اگر ترجمه این متون به دست یک مترجم عمومی بیفتد قطعا ترجمه خوبی ارائه نخواهد کرد.

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد و دارای پایان نامه می باشد.

اگر مایلید بیشتر درباره این رشته بدانید مطلب را دنبال کنید.

نانوبیوممتیک (نانوزیست الهام)

این رشته از گروه رشته‌های فناوری‌های نوین در حوزه نانوفناوری است که واحد علوم دارویی همراه با کمیته تخصصی مربوط در وزارت علوم، نقش پررنگی در ایجاد آن داشته است.»

در برنامه ریزی آموزشی این رشته بر اساس الهام گرفتن از خلقت و آفرینش خداوند متعال در مقیاس نانو، چشم انداز جدیدی را که در نظام نوآوری، نانومهندسی و تراز نانوفناوری‌های رایج است، ارائه کرده است.

به عنوان مثال در قرن های پیش برای توسعه بسیاری از مواد و نیازمندی ها، سابقه الهام از طبیعت وجود دارد. معرفی ابریشم سه هزار سال پیش صورت گرفته است، الهام از طبیعت و ارگانیسم های زنده زمینه گسترده ای برای الگوگیری و توسعه هوش و شبکه های عصبی مصنوعی و یا تلاش برای تولید سطوح با قابلیت های آب‌گریز با الگوگیری از گیاه صدر است.

در مورد مشابه دیگری با الهام از ویژگی های نانوساختاری، پای مارمولک برای طراحی دستکش هایی که بتوان از دیوار و ارتفاعات بالا رفت، نمونه هایی از این موضوع هستند

رشته نانوزیست الهام (نانوبیوممتیک) به عنوان یک علم میان رشته ای دارای پتانسیل‌های مهمی در نوآوری شناخته می‌شود. این رشته با توجه به رویکرد الهام گرفتن از طبیعت در بنیادی ترین سطح که در مقیاس نانو است، می‌تواند دانش آموختگان را هدایت و کمک کند تا نسبت به توسعه مفاهیم جدید مبتنی بر فرآیندهای آفرینش و از مسیر دانش فنی و مهندسی مورد نظر به نوآوری و فناوری و محصولات جدید در عرصه فناوری نانو دست پیدا کنند.

لینک خروجی

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد