خبرگزاری مترجم

آخرین اخبار درباره ترجمه

ترجمه متون نانوشیمی جزء ترجمه های خاص محسوب می شوند.

ترجمه متون نانوشیمی دارای لغات و اصطلاحات خاص هستند.

ترجمه این متون را باید به یک مترجم خبره در این حوزه سپرد در غیر اینصورت ترجمه خوبی نخواهیم داشت.

مثلا اگر ترجمه این متون را به یک مترجم متن های عادی بدهیم به طور قطع ترجمه را خراب خواهد کرد چرا که او از چم و خم این رشته خاص خبر ندارد.

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد و دارای پایان نامه است.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره این رشته بحث کنیم.

نانوشیمی

نانوشیمی (به انگلیسی: Nanochemistry)، یکی از شاخه‌های دانش شیمی است که به بررسی شیمی مواد، در مقیاس ذره‌ای نانومتری می‌پردازد. این دانش در زمینه‌های مختلفی از جمله سوخت، پلیمر، رنگ، ساخت و ساز، پوشاک، دارو، خوراک و به‌طور کلی هر آنچه که به شیمی و مهندسی شیمی و مواد مربوط می‌شود، کاربرد دارد. به‌طور کلی توجه به کلیه علوم و فناوری‌های موجود در مقیاس نانو و کار و تولید در این مقیاس برای دستیابی به فراورده‌های با کیفیت و کمیت بهتر به عبارتی ارزانتر، محکمتر، سبکتر و کاراتر می‌باشد.

گرایش‌های رشته نانوشیمی

یکی از مشخصه‌های علم شیمی و مهندسی شیمی، شناخت علم مواد و مهندسی مواد است که در علوم محض، مطالعه و پژوهش و در مهندسی، تولید انبوه مورد نظر است. از دیدگاه شیمی دانان، گرایش‌های این رشته می‌تواند همان گرایش‌های شیمی آلی، معدنی، تجزیه و شیمی فیزیک باشد که در مقیاس نانو مطالعه و بررسی می‌گردد تا نتایج یافته‌های جدید خود را برای انبوه‌سازی در مورد خاص به مهندسان مربوطه ارائه کنند. از دیدگاه مهندسان شیمی، این گرایش‌ها بسته به نوع نیازهای جامعه و توانایی برآوردن آن نیازها می‌تواند به‌طور متفاوت دسته‌بندی شود.

عزیزانی که نیازمند ترجمه در این زمینه هستند می توانند به راحتی به لینک زیر مراجعه کنند و سفارش خود را برای ما ارسال نمایند.

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد