خبرگزاری مترجم

آخرین اخبار درباره ترجمه

ترجمه متون ژئوفیزیک جزء ترجمه های خاص محسوب می شوند.

ترجمه متون ژئوفیزیک دارای لغات اصطلاحات تخصصی هستند.

ترجمه این متون را باید به یک مترجم خبره در این حوزه بسپاریم.

اگر ترجمه این متون را به یک مترجم متن های عادی بدهیم قطعا ترجمه را خراب خواهد کرد چرا که از چم و خم این رشته آگاهی ندارد.

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

این رشته دارای گرایش هایی چون لرزه شناسی، زلزله شناسی، ژئومغناطیس، گرانی سنجی، ژئوالکتریک می باشد.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره این رشته بدانیم.

ژئوفیزیک

ژئوفیزیک (به انگلیسی: geophysics) یا فیزیک زمین، از مباحث علوم طبیعی است، که به فرایندها و خواص فیزیکی زمین و محیط اطراف آن، با استفاده از روش‌های کمی جهت تجزیه و تحلیل این فرایندها، می‌پردازد.

ژئوفیزیک از شاخه‌های اصلی علوم زمین به‌شمار می‌رود، که به دو شاخه ژئوفیزیک محض و ژئوفیزیک کاربردی تقسیم‌بندی می‌شود. بخش محض آن شامل گرایش زلزله‌شناسی می‌باشد. در بخش کاربردی با استفاده از روش‌های لرزه‌ای، مغناطیسی، گرانی‌سنجی و الکتریکی به مطالعهٔ کیمّی خواص فیزیکی زمین پرداخته می‌شود. با نتایج کیمّی بدست آمده می‌توان به مطالعهٔ خصوصیات فیزیکی، رفتار پوسته و هسته زمین پرداخت. ژئوفیزیک را می‌توان پُلی میان فیزیک و زمین‌شناسی دانست، که از تکنیک‌ها، تئوری‌های ریاضیات و علوم کامپیوتر نیز بهره می‌گیرد.[۱] امروزه دانش ژئوفیزیک شامل فیزیکِ اوزون (اوزونوگرافی) و فیزیکِ اتمسفر (مترولوژی) نیز می‌شود و به پدیده‌های طبیعی، همچنین رفتار زمین و اطرافش می‌پردازد.

زلزله‌شناسی؛ که به مطالعه زلزله و انتشار امواج الاستیک در زمین می‌پردازد. لرزه‌شناسی یا لرزه‌نگاری؛ که به مطالعه انتشار امواج در لایه‌های کم‌عمق زمین می‌پردازد و در اکتشافات معدنی، خصوصاً اکتشاف نفت، کاربرد فراوان دارد. نتایج بدست آمده توسط ژئوفیزیست‌ها در زمین‌شناسی مهندسی، کانی‌شناسی و پتروفیزیک سنگ‌ها بکار می‌آید. ژئوفیزیک باستان‌شناسی؛ که بیشتر روش‌های مغناطیسی، الکترومغناطیسی و رادار را شامل می‌شود.

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد