خبرگزاری مترجم

آخرین اخبار درباره ترجمه

ترجمه متون ژنتیک جزء ترجمه های خاص محسوب می شوند.

ترجمه متون ژنتیک دارای لغات و اصطلاحات خاصی هستند.

برای ترجمه این متون باید به یک مترجم خبره در این حوزه مراجعه نماییم.

به عنوان مثال ترجمه این متون را نباید به یک مترجم تازه کار سپرد چرا که ترجمه خوبی ارائه نخواهد شد و مشتری ناراضی خواهد بود.

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد و هر ساله دانشجویان زیادی در این رشته تحصیل می کنند.

در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره این رشته بحث کنیم.

ژنتیک

ژنتیک (به فرانسوی: Génétique، ژنتیک) (به انگلیسی: Genetics، جِنِتیکس) (از ریشه‌ی یونانی: γενετική؛ به معنای آفریدن) یا آفرینش‌شناسی[۱] بخشی از دانش زیست‌ شناسی است که به وراثت و تفاوتهای جانداران زنده می‌پردازد. بوسیله قوانین و مفاهیم موجود در این دانش می‌توانیم به همانندی یا ناهمانندی دو اندامگان نسبت به یکدیگر پی ببریم و بدانیم که چگونه و چرا چنین همانندی یا ناهمانندی در داخل یک جامعه گیاهی یا جامعه جانوری، بوجود آمده‌است. دانش ژن‌شناسی، دانش جابجایی داده‌های زیستی از یک یاخته به یاخته‌ای دیگر یا از پدر و مادر به نوزاد و نسلهای آینده می‌باشد. ژن‌شناسی با چگونگی این جابجایی‌ها که باعث نشانگانها، دگرگونی‌ها و همانندی‌ها در اندامگان‌ها می‌باشد، سر و کار دارد. دانش ژن‌شناسی به سرشت فیزیکی و شیمیایی این داده‌ها نیز می‌پردازد.

تاریخچه

دانش زیست‌شناسی، هرچند از کهن‌ترین دانش‌هایی بوده‌است که بشر به آن توجه داشته، اما از حدود یک سدهٔ پیش از این دانش زیرشاخهٔ تازه‌ای پدید آمد که آن را ژنتیک نامیدند و انقلابی در دانش زیست‌شناسی بوجود آورد. در سدهٔ هجدهم، گروهی از پژوهشگران بر آن شدند که چگونگی جابجایی برخی صفتها و ویژگیها را از نسلی به نسل دیگر بررسی کنند. از این ویژگیها به عنوان ویژگیهای ارثی یاد می‌شود. به دو دلیل مهم که یکی گزینش ویژگیهای نامناسب و دیگری نداشتن آگاهی کافی در زمینه ریاضیات بود، به نتیجه‌ای نرسیدند.

سفارش ترجمه

موضوعات: عمومی

ديدگاه خود را بيان کنيد